Cechy charakterystyczne truskawek

truskawka PolkaChyba wszyscy czekamy na wakacje, a przede wszystkim czekamy na letni sezon owocowy. Pośród ulubionych owoców, z pewnością wskażemy truskawki! Dla większości na pewno nowinką będzie to, że jest to roślina mieszana. Jest połączeniem dwóch rodzajów poziomki z rodziny różowatych. Skrzyżowanie nastąpiło w 1712r. Od tego okresu owoc ten cieszy się niemalejącą popularnością.

Z jakich powodów uwielbiamy truskawki? Z pewnością za ich ogromne walory smakowe. Jest to owoc, jaki doskonale nadaje się do bezpośredniego spałaszowania, jak i do wszelakich przetworzeń.

Z truskawek tworzymy dżemy, soki, syropy, kompoty, a również mrozimy. Znakomicie nadają się do sporządzania smakowitych podwieczorków oraz wypieków. Bardzo często suszymy owoce truskawki, z czego parzy się pyszne herbatki. Podczas letniej pory przyrządzamy z dużą ochotą domowy cocktail. Jak przygotować tego rodzaju świeży napitek? Jesteśmy zobligowani obkupić się w prawdziwy kefir lub jogurt. Następnie łączymy truskawki z wybranym przetworem mlecznym. Jeżeli uwielbiamy słodycze, możemy do koktajlu dodać cukier.

fragaria ananassa

Nie ma nic bardziej smakowitego oraz zdrowego niżeli domowy jogurt przyrządzony ze świeżych oraz prawdziwych składników. Powinniśmy także być świadomi tego, iż truskawki mają nadzwyczaj wiele składników odżywczych. Wskutek tego z wielką ochotą są obecnie nabywane sadzonki truskawki. Każdy sprzedawca zdaje sobie sprawę z tego, że ten owoc wiecznie będzie lubiany. Poniektórzy wyczekują cały rok kalendarzowy, żeby nareszcie doświadczyć truskawkowych radości smakowych. Trzeba powiedzieć, iż truskawki są źródłem antocyjanów, witaminy C, fosforu, a również żelaza. Największym wytwórcą są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Na większą skalę hoduje się sadzonki truskawek również w Hiszpanii, Turcji i Rosji. Wiecej na stronie
http://www.krzewinski.pl/sadzonki-truskawki