Co można odnaleźć szukając nieruchomości

Home page TOP

Każdy kto chociaż raz pomyślał, czy wynajęcie lokali w kamienicy  dostarczy ukontentowanie, powinien wiedzieć, iż bardzo dużo zależy od innych czynników.

W pierwszej kolejności zacząć należy od przepatrzenia szczegółów specyfikacji lokalu mieszkalnego. Ważny jest stan kamienicy. Ocenić trzeba głównie ściany a także pokrycie budynku. To od stanu najważniejszych części budynku zależy wytrzymałość zabudowania. Istotnym minusem kamienic jest uciążliwa wilgoć. Zawilgotniałe pomieszczenia poznać można po kolorowych punktach na ścianach, miejscach po ściekającej wodzie oraz trudnym do pomylenia zapachu. Mieszkania zgrzybiałe są nie tylko mniej warte, ale również niekorzystnie wpływające na zdrowie. Kolejnym kłopotem kamienic jest ogrzewanie. Przed laty w pomieszczeniach instalowano piece na węgiel. W dzisiejszych czasach niewiele osób godzi się na ogrzewanie tak niewygodnym sposobem. Piece kaflowe są z jednej strony miłe dla oka, lecz zabierają sporo miejsca oraz pylą w mieszkaniu. Mieszkańcy miast wybierają na miejsce pieca ogrzewanie elektryczne, lecz nie jest to idea gospodarna.

Warto pamiętać, że kamienice posiadają również istotne zalety. Niejednokrotnie położone są one niedaleko od rynku. Także same pokoje są przestrzenne, a przez to stylowe.