Daleki cel i jego skarby

Home page TOP

Argentyna położona jest w południowej części Ameryki Południowej nad Oceanem Atlantyckim. Podróżujących do Argentyny turystów przyciąga bogactwo i różnorodność natury i krajobrazów, tropikalne puszcze, jeziora, imponujące szczyty górskie, monumentalne lodowce i urocze, piaszczyste plaże.

Wschodni region kraju to obszary nizinnej pampy zaś zachodnia część Argentyny zdominowana jest przez góry Andy posiadające ostrą rzeźbę.

Położony jest tu najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua o wysokości 6962 m. n. p. m. Andy są rajem dla pasjonatów turystyki górskiej. Co więcej ogrom możliwości aktywnego wypoczynku dają spływy górskimi rzekami, paralotniatstwo oraz windsurfing.

Do najciekawszych destynacji turystycznych Argentyny, tłumnie przyciągających turystów na wycieczki, to ogromnie widowiskowy, najładniejszy na świecie wodospad Iquazu, wysokogórski park Aconcagua, jezioro polodowcowe Nahuel Huari, Półwysep Valdes z bardzo różnorodną przyrodą i pięknymi plażami, duży narodowy park Los Alerces, a także Los Glaciares z fantastycznymi tworami polodowcowymi o skalnymi oraz leżący nad morzem park narodowy Ziemi Ognistej- Tierra del Fuego.

W Buenos Aires znajduje się wiele malowniczych restauracji mających w ofercie wiele atrakcji i rozrywki dla odwiedzających. Idealne warunki do dobrego relaksu stwarzają szerokie, rozległe i piaszczyste plaże wybrzeży Argentyny oraz ogromny wybór hoteli o zróżnicowanych standardach, które gwarantują dużą liczbę atrakcji oraz usprawnień dla podróżnych.

Źródło wiadomości: travel7.pl