Daleki Mauritius jej niesamowity wdziek.

Home page TOP

Na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, znajduje się egzotyczna ostrów Mauritius. Turkusowa woda, kryształowo czyste laguny, drobno-piaszczyste śnieg plaże oraz piękne krajobrazy z bujną roślinnością oraz plantacjami trzciny cukrowej. Na wyspie o powierzchni 1865 km2 można znaleźć eleganckie hotele wśród tropikalnych ogrodów.

Nurkowanie głębinowe oraz powierzchniowe, windsurfing, wędkarstwo na pełnym morzu i golf zaliczają się w tym miejscu do najpopularniejszych dyscyplin sportu. Afrykańskie rytmy i tradycje, indyjskie aromaty i kolory, azjatycka cywilizacja oraz europejski przepych sprawiają, że wysepka ta staje się wymarzonym miejscem na wyjątkowym urlop.

“Mauritius został stworzony przed powstał Raj oraz posłużył jako wzór jego budowy” Mark Twain, kwiecień 1896. To jedno z najlepszych określeń tej cudownej, jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Maskaren. Laguny i plaże Mauritiusa należą do najpiękniejszych na świecie. Wyspa posiada bajeczny podwodny zieleniec czerwony o powierzchni w przybliżeniu 300 km2 – idealne położenie do nurkowania.

Jej piękne posyp plaże oraz błękitny oceanu ze swoimi pełnymi niespodzianek rafami koralowymi zachwycą każdego. Luksusowe hotele osadzone pośród tropikalnych ogrodów, kulinarne smakołyki oraz egzotyczne drinki to nic bardziej błędnego niewielka korpuskuła tego co przyjezdnym jest oferowane na miejscu.

Wakacje na Mauritiusie stanowi oryginalny cocktail wrażeń oraz doznań , wywołanych po tej stronie oraz ówdzie, jednakowoż to na zakręcie górskiej drogocenny bądź to od nowa na zagubionej plaży. Wszystko się po tej stronie miesza: czarujące Indie, błyszczące, przeźroczyste laguny, ożywione kreolskie targowiska, podwodna fauna o zadziwiającej różnorodności, tajemnicze pierwotne lasy, wyśmienite kombinacje tutejszej kuchni, radość sportów wodnych oraz dyskretna artyzm hotelarska.

Mauritius to również różnorodny ogród, kryty w większości za pośrednictwem nieobeznany ocean trzciny cukrowej, której długie liście dozgonnie tańczą w rytmie pieszczotliwych pasatów.

Nad wnętrzem kraju dominują trójka szczyty o wysokości nad 800 metrów n.p.m. Z wierzchołka wygasłego wulkanu Trou aux Cerfs pewno całą północną akt Mauritiusa oraz duże połacie oceanu – aż po wyspę Reunion. Afrykańskie rytmy i tradycje, indyjskie aromaty oraz kolory, azjatycka kultura oraz europejski luksus sprawiają, że ostrów ta staje się wymarzonym miejscem na spędzenie urlopu.

Więcej artykułów można znaleźć tutaj: o Mauritiusie