Dla rodzin z małym dzieckiem

Home page TOP

Każdy kto choćby raz zastanawiał się, czy wykupienie mieszkań w kamienicy  dostarczy ukontentowanie, musi pamiętać, iż bardzo dużo zależy od dodatkowych warunków.

W pierwszej kolejności zacząć należy od przeanalizowania detali specyfikacji nieruchomości. Najważniejszy jest postać kamienicy. Ocenić trzeba na wstępie mury oraz pokrycie budynku. To od stanu najważniejszych części nieruchomości zależy ogólne bezpieczeństwo. Częstym minusem kamienic jest trudna do wyeliminowania wilgoć. Nieruchomość o zbyt wysokim poziomie wilgoci poznać można po kolorowych kropkach na ścianach, miejscach po ściekającej wodzie oraz trudnym do pomylenia zapachu. Lokale takie są nie tylko niewarte wysokiej ceny, ale także źle działające na zdrowie. Następnym kłopotem kamienic jest ogrzewanie. W poprzednich dekadach w pomieszczeniach instalowano piece do grzania. Dziś rzadko kto godzi się na ogrzewanie tak niewygodnym sposobem. Piece węglowe są co prawda estetyczne, ale potrzebują dużo przestrzeni oraz brudzą w pokoju. wstawiają zamiast pieca ogrzewanie na prąd lub gaz, lecz nie jest to opcja oszczędna.

Warto pamiętać, że kamienice mają także kluczowe atuty. Niejednokrotnie położone są one w niedużym oddaleniu od rynku. Również znajdujące się w środku pokoje są przestrzenne, a przez to pełne potencjału.