Drewniane podłogi w miejscach nadają wnętrzu wyjątkowego klimatu.

Home page TOP

Drewniane podłogi w mieszkaniach nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Temat tenże ma jednakże to do siebie, że po pewnym czasie użytkowania są na nim pewne ślady, które bardzo niekorzystnie działają na estetykę podłogi.

Drewniana powierzchnia że się odkształcać, przebarwiać, rysować, a lakier spośród jego powierzchni często odpryskuje.
Zobacz koniecznie parkiety Bydgoszcz
Istnieją jednak techniki, dzięki którym można odnowić drewnianą podłogę, dodając jej dokładnie nowy wygląd. Pierwszym jest tutaj cyklinowanie, które wypełnia się z zachowaniem specjalistycznych narzędzi, w obecnym szlifierki. Do uprawiania tej pracy najlepiej wynająć fachowców. Koszt tego modelu usługi zależny jest z tego czyli będzie więc cyklinowanie podłogi lakierowanej czy olejowanego parkietu. Kolejno stanowi ostatnie dwadzieścia lub trzydzieści złotych za metr kwadratowy powierzchni.

Różnica polega tu i, na grubości zeszlifowywanej warstwy. Z lakierem jest zatem dopiero jeden albo dwa milimetry, z parkietu natomiast przydatne jest zeszlifowanie grubszej warstwy. Związane jest to od tego, że o ile lakier pokrywa tylko wierzchnią warstwę podłogi, o tyle olej wsiąka nieco bardzo, powodując przebarwienia.

Po zeszlifowaniu podłogi należy ją daleko dobrze oczyścić z reszt wiórów i pyłu. Najlepiej uczynić to zbyt pomocą odkurzacza. Po czym jeszcze potrzebne byłoby przygotowanie powierzchni wilgotną szmatką. Działanie tych pozycji dobrze stanowi niezmiernie ważne dla późniejszego, końcowego efektu idealnie gładkiej podłogi.

Gdy posadzka jest już w okresie surowego, zeszlifowanego drewna ważna ją lub zalakierować, albo poolejować. Jeżeli decydujemy się na olejowanie, nie będzie niezbędne wcześniejsze gruntowanie powierzchni. Należy wiedzieć, że olej zdecydowanie zmieni barwę drewna na niższą. Lakier nada jedynie połysku. Olejowanie polega na nakładaniu pojedynczych warstw oleju, który wciera się polerując dopiero po wyschnięciu warstwy. Drewno z drzew egzotycznych jest największy okres schnięcia, ponieważ toż w sobie zawiera naturalne oleje. Podobnie drewno sosnowe, świerkowe czy jodłowe ze powodu na wysoką zawartość żywicy.

W sukcesie lakierowania najpierw gruntujemy podłogę lakierem podkładowym, który wypełni niewielkie ubytki i wyrówna powierzchnię, a później montuje się warstwę lakieru do parkietów. Ilość warstw uzależniona istnieje toż od tego, jaki efekt nabłyszczenia chcemy kupić.

Jeśli chcemy polakierować podłogę, która przez cyklinowaniem była olejowana, nie ma ku temu przeciwskazań, jednak najpierw należy drewno specjalnie przygotować. Istotne jest tutaj nałożenie warstwy podkładowej lakieru, która będzie izolowała wierzchnią warstwę od ewentualnych pozostałości oleju uważających się w porach drewna.