Etapy kupowania lokalu

Home page TOP

Każdy kto chociaż raz pomyślał, czy wynajęcie lokali w kamienicy  da satysfakcję, powinien wiedzieć, iż bardzo dużo będzie zależeć od wielu warunków.

Na wstępie rozpocząć należy od przeanalizowania detali opisu lokalu mieszkalnego. Znaczący jest stan kamienicy. Zweryfikować należy głównie mury oraz dach. To od stanu kluczowych elementów budynku zależy wytrzymałość zabudowania. Częstym minusem kamienic jest trudna do wyeliminowania wilgoć. Zawilgotniałe pomieszczenia poznać można po zielonkawych punktach na tynku, miejscach po ściekającej wodzie oraz charakterystycznym zapachu. Mieszkania takie są nie tylko niewarte wysokiej ceny, ale również niekorzystnie wpływające na zdrowie. Następnym problemem kamienic jest ogrzewanie. Niegdyś w mieszkaniach instalowano piece kaflowe. Dziś rzadko kto godzi się na trzymanie brykietu w mieszkaniu. Piece kaflowe są co prawda stylowe, ale potrzebują sporo miejsca oraz brudzą w pokoju. Mieszczuchy wybierają zamiast pieca ogrzewanie elektryczne, lecz nie jest to idea gospodarna.

Warto pamiętać, że kamienice posiadają także wielkie walory. Zazwyczaj umiejscowione są one blisko od rynku. Również znajdujące się w środku pokoje są przestrzenne, a przez to pełne potencjału.