Jarosław Szanajca, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich objął st…

Home page TOP

Jarosław Szanajca, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich objął stanowisko prezydenta UEPC – Europejskiej Unii Deweloperów. UEPC jest federacją związków krajowych deweloperów nieruchomości. Rocznie firmy te oddają do użytku w całej Europie ok. 1 miliona mieszkań i domów. Ponadto firmy zrzeszone w UEPC budują przestrzenie komercyjne, handlowe, obiekty biurowe i hotelowe. Szacuje się, że łącznie ponad 30 000 podmiotów zrzeszonych w UEPC kontroluje pośrednio lub bezpośrednio 10% produktu krajowego brutto państw członkowskich Unii Europejskiej.

Polski Związek Firm Deweloperskich jest stosunkowo młodym członkiem UEPC. Powstał w maju 2002r. Założycielami związku były firmy budujące mieszkania, których prezesi postanowili bronić budownictwo mieszkaniowe przed wprowadzeniem powszechnej 22% stawki VAT na obiekty mieszkaniowe i usługi budowlane. W chwili obecnej Polski Związek Firm Deweloperskich skupia blisko 100 przedsiębiorstw z kilkunastu miast Polski (ich pełna lista znajduje się na stronie internetowej www.pzfd.pl, w tym liderów lokalnych rynków w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Koszalinie, Słupsku, Olsztynie, Katowicach i Szczecinie.

Jarosław Szanajca – od początku istnienia Polskiego Związku Firm Deweloperskich jest jego Prezesem. Równocześnie jest Prezesem Zarządu spółki giełdowej Dom Development S.A. Polak zastąpi na stanowisku prezydenta UEPC przedstawiciela Wielkiej Brytanii – Grahama Pye’a. Będzie prawdopodobnie pierwszym prezydentem branżowych organizacji obejmujących swym działaniem obszar krajów należących do Unii Europejskiej, wywodzącym się z nowych państw członkowskich. Kadencja Prezydenta UEPC trwa dwa lata. Kongres UEPC w Krakowie, który odbył się w dniach 17-18 maja, był drugim spotkaniem deweloperów europejskich w Polsce. Poprzedni miał miejsce w Warszawie w 2003 roku.

W czerwcu przyszłego roku UEPC będzie obchodzić 50 lecie swojej działalności.

Źródło: PR News

Lublin praca ogłoszenia