kuchenne na wymiar

Home page TOP

Która młoda mama nie cieszy się, gdy jej mąż lub znajomi mówią, iż rodzicielstwo przydaje jej uroku? Niestety blizny, rozstępy oraz naciągnięta skóra spędzają sen z oczu niejednej z nich.
Jedną z najczęstszych “przypadłości”, zjawiających się po porodzie, jest nadto rozciągnięta skóra, przede wszystkim okolic brzucha, a dodatkowo biustu. To typowy problem, powiązany z gwałtowną utratą kilogramów specyficzny nie tylko dla młodych kobiet. W jego rozwikłaniu trzeba skoncentrować się przede wszystkim na poruszeniu komórek naskórka do wytworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny oraz wzmocnienia starych. Są one odpowiedzialne za gibkość i napięcie skóry.
Pomocny w realizacji tego zadania jest zabieg Firo, który, wykorzystując promieniowanie podczerwone, nagrzewa wytypowane obszary ciała do ok. 70 stopni Celsjusza i w ten sposób aktywizuje je do odnowy. Chociaż z jego zrobieniem należy poczekać do chwili zakończenia karmienia piersią, można go zaplanować, bo przynosi bardzo zaskakujące efekty: koryguje napięcie oraz gęstość skóry, wysmukla figurę, a także pomaga ograniczyć rozstępy. Czym są rozstępy wie każda kobieta. Najczęściej występują na brzuchu i biodrach, ale też http://eurostyl.pl/meble kłopot wielu części ciała. Są rodzajem szram, a dokładniej to wrzecionowate pasma kolagenu uszkodzonego na skutek nagłego rozciągnięcia. Najefektywniej redukuje się je w pierwszej fazie, gdy mają odcień pąsowy lub fioletowy. Im bardziej przybliżają się kolorystyką do odcienia skóry, tym walka jest bardziej wymagająca. W takim wypadku tak ważka jest jak najszybsza wizyta u dermatologa estetycznego. Profesjonalista oszacuje głębokość zmian oraz dobierze do nich stosowną terapię.
Niezależnie od wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, o swoją skórę możesz zatroszczyć się także w domowym zaciszu. Kremy na rozstępy i suplementy diety nie są tak skuteczne jak kompetentnie przeprowadzony zabieg, ale mogą wesprzeć nas w regeneracji skóry – pod wrunkiem, że będą aplikowane systematycznie i przez dłuższy czas. Małe skórne przebarwienia można smarować kremami wybielającymi i złuszczającymi. Miej na uwadze, że nie wszystkie preparaty są dla Ciebie dobre – za każdym razem sprawdzaj lub zapytaj farmaceuty, czy można ich używać w trakcie karmienia. W aptekach dostępne są odrębne serie kosmetyków dla mam, które przeciwdziałają na przykład rozstępom. Na jędrność twojego ciała dobrze wpłyną też masaże oraz codzienne spacery z dzieckiem.