Kwiaty na wesele

Home page TOP

Kwiaty w złych wazonach dekorujące stół weselny, bukiecik przy każdym nakryciu czy rozsypane płatki róż to kategoria podstawowa. Odważni nowożeńcy mogą dać kwiatom wkroczyć na talerze.

Weselne menu nie musi wiązać się do rosołu, kilku kombinacji dań mięsnych i sałatek. Coraz popularniejsze staje się dążenie do kuchni w systemie fusion, budującej w dzisiejszej metodzie różne tradycje kulinarne. Dobrym programem istnieje także wybranie motywu przewodniego łączącego wszystkie potrawy, dekorację stołu i sali weselnej. My służymy wesele kwiatowe, które najlepiej by zorganizowała Poczta kwiatowa Żnin.

Wbrew powszechnym przekonaniom kalafior nie jest typowym jadalnym kwiatem. Do wykonywania apetycznych dań doskonale dodają się stokrotki, bratki, nasturcje, akacja, róża, mlecz czy rumianek.

Na przystawkę podać można np. kawałki bagietki z dobrym serem i stokrotkami. Dzięki kwiatom doświadczony kucharz z pewnością wyczaruje też dużo pysznych sałatek. Doskonale robi się chrupiąca sałata z wyjątkami kurczaka, bobem i płatkami róż, polana sosem na podstawie octu różanego. Popularna sałatka z kukurydza, jajka na twardo, papryki i żółtego sera bycie się wyrafinowaną potrawą gdy dołożymy do niej kwiaty nasturcji. Różane płatki wzbogacą i lekką sałatkę z wyników skropionych odrobiną likieru.

Olbrzymim polem do popisu są desery. Kulminacyjny punkt wesela to dokładnie płonący tort. Dodatkowo on widać żyć ozdobiony kandyzowanymi płatkami lub całymi kwiatami. Ocukrzone bratki czy hortensje przyznają się jeszcze do udekorowania innych deserów, np. lodów. Oryginalną przekąską będzie galaretka z róży z zatopionymi w niej małymi płatkami. Zobacz też: Poczta kwiatowa Nakło

Podczas wesela, którego celem kluczowym są kwiaty, powinny się one pojawiać w najbardziej niezwykłych miejscach. Płatki róż układane warstwowo i przesypywane cukrem pozwolą uzyskać delikatnie aromatyzowany dodatek do herbaty. Również kostki lodu mogą być udekorowane – zatopione w nich płatki róż lub bratki będą robiły interesująco.

Młode Pary, które nie chcą kwalifikować się na kwiatowe przyjęcie, mogą wybrać samą z znajomych myśli, aby urozmaicić weselne menu. Kwiatowe kostki lodu, lub sałatka z płatkami róż z pewnością dostaną w świadomość Waszym gościom.