myjki ciśnieniowe

Home page TOP

Zastanawiasz się nad kupnem myjki ciśnieniowej? To nie tylko gadżet, ale także użytkowe i nader pożyteczne urządzenie, które pomoże utrzymać w schludności wiele rzeczy. Radzimy, czym się kierować wybierając myjkę pod ciśnieniem.
Myjka ciśnieniowa przyda się każdemu, kto ma dom z ogródkiem. Dlatego, że po wielokroć zwiększa ciśnienie wody, możemy o wiele łatwiej, szybciej, taniej i ekologicznej umyć samochód, chodnik czy ogrodzenie. Dlaczego łatwiej i szybciej? Albowiem pod wpływem silnego strumienia wody z właściwym detergentem (lub bez) większa część zanieczyszczeń (kurz, błoto) znika w mgnieniu oka. A dlaczego taniej i prawie nieszkodliwie dla natury? Gdyż dzięki myjce pobieramy mniej wody.
Działanie myjki jest proste. Za pomocą węża ogrodowego łączymy myjkę z kranem. Zamieszczona w urządzeniu pompa powiększa napór wody do ok. 10–20 Mpa, a charakterystyczny przewód doprowadza ją do natrysku. Zależnie od tego, co potrzebujemy uczynić, możemy wybrać właściwą końcówkę – prostą rurkę, szczotkę ruchomą, gąbkę itp. Do myjki możemy dokupić filtr oraz szlauch zasysający, z wykorzystaniem tego http://www.dobremyjki.pl/kategoria,srodki-czyszczace,3,0.htm uzależnieni od wody z kranu i pozyskamy sposobność wykorzystywania np.: deszczówki nagromadzonej w wielkiej beczce lub wody z akwenu wodnego takiego jak jezioro czy staw. Wymogiem jest względna czystość wody, bo zanieczyszczenia mogą przepełnić filtr, a nawet zepsuć pompę.
Warianty myjek wybieramy w zależności od przeznaczenia.
Te do użytku przydomowego – posiadają pompy o mniejszej wytrzymałości, stąd też ciśnienie wytwarzane przez nie, jest słabsze. Są dedykowane do okolicznościowego użytkowania w normalnych warunkach domowych – czyszczenia samochodów, fasad, narzędzi, chodników itd. Jeżeli będą używane codziennie, prędko się zużyją, dlatego jeśli planujemy bardzo częste, intensywne stosowanie myjki, bardziej rentowne jest kupienie profesjonalnej.
Profesjonalne – trzeba je zakupić, jeżeli mają na siebie “zarabiać”, czyli będą wykorzystywane, jako narzędzia powszedniej pracy. Są wykonane solidniej, dlatego lepiej zniosą cięższą pracę. Jeśli więc musimy parokrotnie czyścić duże, bardzo zabrudzone powierzchnie, pomimo wyższej ceny, zyskowniej jest zdecydować się na sprzęt profesjonalny z wyższej półki.