Najskuteczniejsze zabiegi rehabilitacyjne na chory kregoslup

Home page TOP

Kręgosłup to 33 bądź 34 kręgi, oddzielone krążkami międzykręgowymi oraz zespolone są więzadłami podłużnymi – przednim oraz tylnym.
Sprężyste krążki, znajdujące się między kręgami, przy wykonywaniu różnych czynności znoszą obciążenia, które liczy się w kilogramach na centymetr kwadratowy. Wyliczono, iż leżenie na plecach daje obciążenie blisko 30 kilogramów, chodzenie 85, skakanie 110, pochylanie w pozycji stojącej 150, zaś siedzenie bez podparcia – aż 180.

Jedną spośród najczęstszych przyczyn bólu jest wada mięśni, ścięgien bądź krążków międzykręgowych.
W dzisiajszych czasach co drugi człowiek uskarża sie na bóle w różnych odcinkach kręgosłupa. Sprzyjają im siedzący tryb życia, zła postawa, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej, stres.
Ból promieniujący w okolicach pleców jest nierzadko niesłychanie mocny, stąd także może on niekorzystnie przyczyniać się do zmniejszenia jakości życia osób, które się na niego uskarżają.
Szczególnie polecana jest fizjoterapia – poprawnie dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne są w stanie zmniejszyć ból, fizykoterapia – sekwencja zabiegów polem magnetycznym, różnego rodzaju prądami, ultradźwiękami przyniesie skutek przeciwbólowy.

Zabiegi na ten organ trzeba rezerwować w centrum Jubilat w Wiśle, o którym klienci przedstawiają niemało pozytywnych opinii o centrum Jubilat w Wiśle.
Źródło wiadomości: strona o rehabilitacji