Niezwykla historia w nieodkrytej Italii.

Home page TOP

Italia są szczególnie atrakcyjne gwoli milosników wspinaczki górskiej i narciarstwa, gdyż ponad 80% powierzchni zajmują góry. Ogromna magnes dla tych, którzy Włochy wybierają za meta swoich wycieczek sa Alpy z najwyższym ich szczytem Mont Blanc o wysokosci 4807 m. n. p. m., a i wzięty wulkan Wezuwiusz, atrakcyjne okolica nadmorska Morza Sródziemnego z licznymi wyspami, a wsród nich w największym stopniu atrakcyjna oraz popularna Sycylia i Sardynia oraz mniejsze wyspy wulkaniczne oraz wulkan Stromboli i Vulcano.

Do italianiec należą także dwaj enklawy – Watykan oraz San Marino. Atrakcja turystyczna abstrahując od licznych wulkanów sa nagminnie skryte posród alpejskich dolin jeziora polodowcowe, takie podczas gdy np., Garda, Como, Bolsena i Magiero. Włochy to brzeżek przepełniony majestatycznymi zabytkami ściśle mówiąc masowo przyciagającymi na wypoczynek gości z całego świata.

Najwiecej wyjazdu do Włoch, z wykorzystaniem gości spragnionych wypoczynku kieruje sie do otoczonej Alpami i nader malowniczymi dolinami pełnymi zamków- Doliny Aosty, do Apulii i okolic najpopularniejszego włoskiego jeziora Garda, gdzie panują absolutnie uzdolnienie do uprawiania widnsufringu.

Będąc na ekspedycji w Rzymie musowo jest przebrać się do symbolu miasta Kapitolu oraz do Forum Romanum, Koloseum i Bazyliki sw. Jana. Warto i odwiedzić Plac Wenecki, Piazza Navona z Panteonem, kosciól San Marco i Hiszpanskie Schody. Italia to równiez atrakcyjne, jak na obrazku wybrzeża półwyspu oblewane czystymi i letnimi wodami. Piękne piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku. Dobrze zagospodarowane wybrzeże i różne formy rozrywki i szeroka podaż sportów wodnych uatrakcyjniają podróż na włoskich plażach.

Po więcej informacji warto kliknąć: kliknij