Od jakich czynności zacząć kupowanie lokum

Home page TOP

Każdy kto chociaż raz pomyślał, czy wynajęcie nieruchomości w kamienicy  przyniesie wiele radości, musi pamiętać, iż bardzo dużo będzie zależeć od wielu czynników.

Przede wszystkim rozpocząć należy od prześledzenia każdego z elementów opisu nieruchomości. Istotny jest poziom zniszczenia kamienicy. Sprawdzić trzeba głównie stropy i stan dachówek. To od zniszczenia kluczowych części budynku zależy ogólne bezpieczeństwo. Powszechnym minusem kamienic jest uciążliwa wilgoć. Zawilgotniałe pomieszczenia rozpoznać można po zielonkawych punktach na tynku, miejscach po ściekającej wodzie oraz charakterystycznym zapachu. Lokale takie są nie tylko mniej warte, ale też niekorzystnie wpływające na zdrowie. Następnym kłopotem kamienic jest ogrzewanie. Niegdyś w pokojach budowano piece na węgiel. Współcześnie niewiele osób godzi się na trzymanie brykietu w mieszkaniu. Piece węglowe są co prawda miłe dla oka, ale zabierają dużo miejsca oraz powodują spory bałagan. Polacy wybierają zamiast pieca ogrzewanie elektryczne, lecz nie jest to idea za przystępną cenę.

A jednak kamienice posiadają również wielkie walory. Często umiejscowione są one niedaleko od centrum miasta. Także znajdujące się w środku pokoje są wysokie, a przez to stylowe.