Odkryj gorace Seszele

Home page TOP

Seszele, jakie pragniemy przedstawić, to mało popularne miejsce chociaż ostatnio cieszy coraz większym powodzeniem. To cudowne miejsce Błękitnego oceanu, tropikalnego klimatu i ponad 115 wysp na archipelagu Pacyfiku.

To właśnie na Seszelach czas leci powoli aniżeli w innym miejscu na ziemi. To widoki tak niezwykłe, gorący klimat, oczywiście temperatury roczne oscylują zazwyczaj w okolicach 27 stopni. Kreole to oni właśnie zasiedlają te niezwykłe miejsce. Różne nacje które moglibyśmy tam spotkać to Chuńczycy, Hindusi, Anglicy oraz Malagasze. Głównie to ludność katolicka, bo aż w 90% z nich. Głównym językiem urzędowym jest angielski, a w powszednim życiu funkcjonuje francuski oraz kreolski.
Państwo jest nie duże oczywiście wyspiarskie i leżące na Oceanie Indyjskim w regionie Afryki na północny wschód od Madagaskaru. Łącznie to przeszło 455 km powierzchni na której mieści się aż 92 wyspy. Zaludnione są tylko 33 wyspy.
Na wyspie Mahe położone jest największe wzniesienie dokładnie 95 m.n.p.m. To tutaj występują lasy tropikalne z licznymi gatunkami endemicznymi. Nowinką na wyspach jest rosnący Curieuse i Praslin, dokładnie kokos morski. Mierzą ponad 40 m wysokości i są najstarszymi okazami liczącymi sobie prawie 800 lat.
Tanie podróże na słoneczne Seszele stały się bardzo popularne z tego powodu, że są położone ponad pasem cyklonicznym na oceanie, co sprawia, że stają się szczególnie atrakcyjne na letni wyjazd na Seszele. Wytworne hotele znajdziemy na wyspie Mahe i tam też mieści się stolica Seszeli, czyli Victoria. Następne ciekawe miejsca, gdzie możemy się luksusowo zakwaterować to La Digue oraz Praslin.
Z powodu na dużą odległość od naszego kraju bilety lotnicze nie są takie niedrogie i należy sporo się na tropić, aby złapać tanie połączenie.

Turystów zachęca nie tylko cudowny klimat, ale również piękny biały piasek i fantastyczne błękitne wody oceanu. Powinno się zatem przybyć do tego egzotycznego kraju, aby naładować akumulatory na kolejny okres i poleżeć sobie w znakomitym krajobrazie. Dla szczególnie wymagających sportu śmiało można skorzystać z surfingu i kitesurfingu czy także z nurkowania.
Zapraszamy więc do tego ślicznego kraju jednakże trzeba się liczyć z tym, że będzie nas ciągnęło aby tam ponownie wrócić.
Chcesz zobaczyć więcej idź tutaj: o podróżachkliknij