Piekna Bulgaria i jej piekno.

Home page TOP

Jego wspaniała piaszczysta brzeg morza rozciąga się na ponad 7 km otaczając wspaniałą zatokę Pomorie. W pobliżu słonego jeziora Pomorie i innych Jezior Burgas jest dozwolone podziwiać gama pięknej przyrody, naturalnego środowiska.

Warto pamiętać, iż Pomorie słynie oraz z uprawy winorośli, wobec tego w czasie relaksu i odpoczynku wolno spróbować wspaniałych regionalnych win.

Oprócz wylegiwania się na słońcu podczas zarezerwowanych wakacji w Bułgarii, na złocistych piaskach Pomorie oferuje naprawdę niemało do zobaczenia, co sprawia, iż jest po tej stronie w samej rzeczy wielu odwiedzających. Muzeum Miejskie, Galeria, zabytkowe domy.

Miłośnicy historii starożytnej mają alternatywa odwiedzenia grobowca trackiego z III wieku. Muzeum Soli prezentuje stan rzeczy geograficzne i panorama i historię tego obszaru.

Jest tędy dodatkowo pomnik religijny mu, który wzięty jest w charakterze Jaworowe Skały. Kilka pięknych kościołów dominuje w panoramie miasta, a w szczególności położony na zmrok od miasta, pochodzący z III wieku Świętego Grobu, a i związek wyznaniowy pw Narodzenia Najświętszej Bogurodzicy wykonany w 1890 roku oraz świątynia Przemienienia Pańskiego zbudowany w 1765.

Bogata infrastruktura turystyczna zapewnia, równie kiedy w przypadku Chorwacja kwatery, liczne i interesujące miejsca noclegowe, o ogromnie różnorodnym standardzie i cenie. Warto się capnąć po tej stronie na dłużej by nie opuścić jednego z największych bogactw Pomorie.

W północnej części jeziora produkuje się najwyższej jakości sól kuchenna morską, acz na południu moczar lecznicze.

Po więcej wiadomości prosimy kliknąć: kliknij