Projektowanie wnętrz kraków

Home page TOP

Mieszkańcy stolicy znają tę sytuację znakomicie. Zakorkowane miasto, a przez tłum aut przebija się z zabójczą precyzją i imponującą prędkością niewielka kolumna. Na dachach gniewnie pobłyskują stroboskopowe neony ostrzegające, a spod osłon chłodnic dobiegają odgłosy sygnałów uprzywilejowania. Przeważnie nim inni kierowcy połapią się, w czym rzecz, kolumna znika za rogiem. Trzy samochody przejeżdżają przez miasto z prędkościami, które nieraz strach osiągać w nocy, gdy ulice są opustoszałe. Kierowcy jadą bardzo blisko siebie. Praktycznie zderzak w zderzak, a mimo to nie ma praktycznie sposobności, żeby doszło do kolizji.
Tak naturalnie pracują BOR-owcy. Do ich obowiązków należy między innymi bezpieczne oraz sprawne przewożenie ochranianych VIP-ów. Co nam wiadomo o szoferach BOR-u? Jedno jest pewne to: elita elit. Ci mistrzowie kółka mają do dyspozycji flotę najszybszych samochodów.
Przyszli szoferzy uczą się prowadzenia samochodu praktycznie od podstaw. Profesjonaliści muszą mieć opanowaną idealnie między innymi technikę kręcenia kółkiem. Szofer BOR-u po zakończeniu szkolenia będzie wiedział, jak wyprowadzić pojazd z poślizgu, poruszać się w terenie czy bez uszczerbku http://iprojektowaniewnetrz.pl
wywieźć VIP-a z obszaru zagrożenia.
Początkowe szkolenie nie jest jedyne. Co dwanaście miesięcy każdy pracownik przechodzi wewnętrzne testy i bierze udział w kursach doszkalających. Można stwierdzić, że edukacja kierowcy odbywa się cały czas, jako że dowolna zmiana rozporządzeń musi być opanowana i zdana na sprawdzianie. Niezależnie od szkolenia praktycznego, na płytach poślizgowych czy w terenie, każdy kierowca przechodzi kursy merytoryczne z zakresu techniki samochodowej oraz psychologii. Każdy musi posiadać wiedzę, jak zreperować auto, jak przewidzieć reakcję innego kierowcy.
Samochód prowadzący kolumnę podczas manewru omijania pozostaje na przeciwnym pasie do momentu, aż ostatnie auto w kolumnie znajdzie się na swoim pasie ruchu. Szofer pierwszego pojazdu musi zachować nerwy na wodzy w sytuacji, gdy nieoczekiwanie pojawi się auto jadące z naprzeciwka.
Dzięki kwalifikacjom szoferów Biura Ochrony Rządu przewożone osoby mają zagwarantowane najwyższe bezpieczeństwo, a jeżeli Ty chcesz dowiedzieć się więcej o szoferach BOR-u, przyjdź na zgrupowanie do Ośrodka Szkolenia Kierowców w Tychach. Tam odbędzie się pokaz zdolności i wyszkolenia zawodowych kierowców. „Nauka Jazdy Tychy” zaprasza!