Rehabilitacyjne cwiczenia po uszkodzeniu miesnia sercowego

Home page TOP

Symptomy SM mogą występować po kilka naraz lub też pojedynczo. Charakterystyczne symptomy to zaburzenia widzenia, drżenie poszczególnych części ciała,trudności w połykaniu, problemy z koordynacją ruchów,nietrzymanie moczu, drętwienia kończyn,zaburzenia koncentracji, uczucie stałego zmęczenia trudności w rozwiazywaniu problemóworaz wiele innych.Nie da się przewidzieć, w jaki sposób choroba rozwinie się na przestrzeni lat.

W życiu z SM bardzo ważna jest doskonale wykonana rehabilitacja. W stwardnieniu rozsianym nie ma jednoznacznie skutecznych lekarstw przeciwko zakłóceniom koordynacji i przykurczom czy mięśni. Natomiast poprzez fizjoterapię można osiągnąć wyrażną poprawę możliwości ruchowych chorego, ucząc go koncentracji i pewnego rodzaju automatycznego przebiegu ruchu.
Jeżeli tylko ćwiczenia są konsekwentnie i wielokrotnie powtarzane, efekty fizjoterapii w tym zakresie bywają zaskakująco dobre. Zadaniem rehabilitanta jest także stabilizacja stanu podopiecznego i opóźnienie dalszego postępu choroby. W praktycznym rozumieniu cel fizjoterapii stanowi umożliwienie cierpiącemu na SM jak najpełniejszego poruszania się oraz wykonywania elementarnychczynności koniecznych w codziennej egzystencji.
Aktywne ćwiczeniagimnastyczne powinny być rozpoczęte już przy lekkich symptomach chorobowych i przeprowadzane w sposób konsekwentny.
Więcej artykułów znajdziecie Państwo w serwisie: strona o rehabilitacji