Wspaniala przygoda w egzotycznym raju

Home page TOP

Seszele, jakie chcemy przedstawić, to mało znane miejsce aczkolwiek ostatnio cieszy coraz liczniejszym powodzeniem. To piękne miejsce Błękitnego oceanu, tropikalnego klimatu i ponad 115 wysp na archipelagu Pacyfiku.

Różne nacje które możemy tam spotkać to Chuńczycy, Hindusi, Anglicy oraz Malagasze. Przede wszystkim to ludność katolicka, bo aż w 90% z nich. Kluczowym językiem urzędowym jest angielski, a w codziennym życiu funkcjonuje francuski i kreolski.

Na wyspie Mahe położone jest największe wzniesienie dokładnie 95 m.n.p.m. To tutaj występują lasy tropikalne z licznymi gatunkami endemicznymi. Nowinką na wyspach jest rosnący Curieuse i Praslin, dokładnie kokos morski. Mierzą ponad 40 m wysokości i są najstarszymi okazami liczącymi sobie prawie 800 lat.

Tanie wczasy na egzotycznych Seszelach stały się mocno atrakcyjne z tego powodu, że są położone poza pasem cyklonicznym na oceanie, co powoduje, iż stają się szczególnie atrakcyjne na wakacyjny wyjazd na Seszele. Wytworne hotele wyszukamy na wyspie Mahe i tam też znajduje się stolica Seszeli, czyli Victoria. Następne ciekawe miejsca, gdzie moglibyśmy się luksusowo zakwaterować to La Digue oraz Praslin.

Z powodu na sporą odległość od naszego bilety lotnicze nie są takie niedrogie i należy sporo się naszukać, aby złapać tanie połączenie.

Wybierając się na wakacje na Seszelach nie musimy się długo namyślać jaką wybrać porę roku. Praktycznie wszystkie pory roku są korzystne na wakacje w tym kraju, gdyż temperatury nie spadają do mniej niż 25 stopni Celsjusza. Jedynie co może nas spotkać w lipcu i sierpniu to po prostu okres mocniej wietrzny i bardziej deszczowy. Z tego też powodu najlepsze miesiące, jakie pozwolą na spokojne opalanie to okres od grudnia do marca. Warto zatem rozglądać się oraz wyszukiwać oferty na Seszele akurat w tym terminie.

Zachęcamy więc do tego pięknego kraju jednakże trzeba się liczyć z tym, że będzie nas ciągnęło aby tam ponownie wrócić.

Po więcej informacji możesz zobaczyć: tutaj