Wyjedz w niesamowita podroz na hiszpanska Teneryfe

Home page TOP

Teneryfa to piękna i bardzo zróżnicowana wyspa, proponująca cudowne plaże, sporo zabytków oraz górujący nad wyspą wulkan Pico del Teide. To absolutnie Teneryfa jest największą wyspą spośród pozostałych 12 przynależących do Wysp Kanaryjskich.
Wyjeżdżając na Teneryfę posiadamy pewność aury właściwie cało rocznie. Wielu turystów dlatego w najchłodniejsze styczniowe i lutowe dni wybiera się na Teneryfę.

Teneryfa nie tylko przyciąga wielu ludzi własnym duchem, czy pięknymi plażami, ale także obiektami historycznymi i rozrywką. Głównym miastem i zarazem stolicą wyspy jest Santa Cruz de Tenerife.
To również ogromnie istotny port handlowy. Właśnie tutaj odnajdziemy kościół wybudowany w XVI wieku. W mieście znajduje się również Muzeum Sztuki. Wartym uwagi jest także spacer bulwarem Calle del Castillo, na której to znajdziemy wiele pawilonów pozwalających sprawię sobie zakupy.
W pobliżu znajduje się była stolica wyspy La Laguana. To właśnie tutaj znajdziemy piękne budynki i rozrywkowe życie młodych żaków.
Polscy wczasowicze wyjeżdżają na wakacje na Teneryfę z wielu powodów, także dla pięknej i pewnej aury, ale także aby poznać ten kawałek kraju od strony zabytków.
Godna uwagi jest również mieścina La Orotava, dość zaciszna z przepięknym barokowym kościołem Iglesia de la Concecion. Zwróćmy także uwagę na dwa ogromne kurorty którymi są Puerto de Santiago oraz trochę dalej położone Playa de las Americas, Los Cristanos czy Costa Adeje.
Pamiętajmy również, że Teneryfa to nie tylko miejscowości wczasowe i cudowne plaże, ale również narodowy park Teide obejmujący 20 tys. hektarów. Interesującą kwestią jest fakt, że pogoda w parku dość gwałtownie się zmienia i należy pamiętać o zabraniu ze sobą ciepłych ubrań i zarezerwować na zwiedzanie cały dzień.
Według nas Teneryfa to naprawdę piękna wyspa, budząca naszą fantazję bez względu na wiek i okres kiedy tam wyjedziemy. Należy jednak przed wybraniem się na wakacje przeczytać trochę o historii i możliwości zobaczenia tej części wyspy, bo warta jest naszej uwagi.
Więcej wiadomości można znaleźć na stronie: kliknij