Nieodkryta Wenezuela i jej piekno.

Home page TOP

Wenezuela to ani chybi nie odkryta perła Ameryki Południowej. Kraj, który licznym kojarzy się ale wręcz z dyktatorskim przywódcą (Hugo Chavez) to no naprawdę miejsce, którego spectrum widoków spełni marzenia nawet w najwyższym stopniu wymagającego turysty.

Wenezuela to brzeg kto posiada najdłuższą linię brzegowa magicznego Morza Karaibskiego którą tworzą piaszczyste plaże, gaje palmowe oraz piękne szczyty górskie. Miłośnicy urlopu do Wenezueli powinni asertywność udać się na wyspę Margarita, azali również Coche, zaś idealnym miejscem w celu miłośników snorkilingu oraz nurkowania będzie archipelag wysp Los Roques. Kąpiele podczas gdy oraz prawdziwa historia czeka nas na bez mała bezludnych wyspach oraz parkach narodowych Mochima czy też Morrocoy.

Osoby pragnące zegnać niezwykły łysek poślubny powinny udać się na plaże Playa Medina położone na Półwyspie Paria, która pewność siebie będzie sprzyjała nowożeńcom. Środkowa akt Wenezueli to przede wszystkim malownicze pastwiska oraz rozlewiska Los Llanos, inaczej brzeg gaucho wypasających bydło, i lokalizacja oraz budynek wolnostojący największego węża świata Anakondy.

To również świetny paragraf wypadowy do odkrywania wspaniałych atrakcji pięknego kraju Simóna Bolívara i kontrowersyjnego prezydenta Hugo Cháveza. Dla turystów z Europy niezwykłe zdarzenie z niepowtarzalną Wenezuelą niesłychanie częstokroć zaczyna się właśnie od Margarity. To samo dotyczy Polaków, przede wszystkim teraz, na miejscowym lotnisku w Porlamar zaczęły dobijać do brzegu co tydzień samoloty czarterowe.

Po kilku dniach sielskiego urlopu w wybranym hotelu all inclusive oraz na malowniczych plażach wyruszają w związku z tym np. na wczasy po Margaricie, na sąsiednie wyspy – Coche oraz Cubagua, do delty największej rzeki państwa – Orinoko, na niebiański archipelag Los Roques względnie do Parku Narodowego Canaima z ukrytym w dżungli najwyższym wodospadem świata – Salto Ángel – i bezkresną Gran Sabaną (Wielką Sawanną).

Przede wszystkim pozwalają lecz poznać, z przyczyny 1- oraz 2-dniowym wycieczkom, najważniejsze atrakcje turystyczne Wenezueli: Park Narodowy Canaima, wodospad żart 1 na świecie – Salto Ángel (979 metrów wysokości!), deltę Orinoko i bajeczny archipelag koralowych wysp Los Roques.

Wybór należy wystarczająco duży, skoro to południowoamerykańskie państwo, bez mała 3-krotnie większe od Polski (mające ponad 916 tys. km2 powierzchni), oferuje turystom niemało niecodziennych miejsc. Dzięki temu wycieczka do Wenezueli na bodajże będzie niezapomniana!

Więcej informacji przeczytasz na stronie: źródło