Niesamowite doznania z naszej tulaczki na Malediwy.

Home page TOP

Malediwy to południowo- azjatyckie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim na południowy- zmrok od Półwyspu Indyjskiego. W drużyna archipelagu wchodzi kilkadziesiąt koralowych atoli, a w nich jakby 2000 wysp i wysepek, spośród których zamieszkałych należy jeno mniej więcej 200.

Temperatury powietrza w zasadzie w każdym miesiącu osiągają jakby 30°C, z tej przyczyny Malediwy są doskonałym miejscem na odpoczynek last minute o każdej porze roku.

Malediwy są jednakże najczęściej odwiedzane w okresie świąteczno- noworocznym i w kwietniu oraz listopadzie, jak to woda należy najbardziej przejrzysta oraz najbardziej atrakcyjna dla w dużych ilościach przybywających płetwonurków.

Wyspy Malediw są niewielkie, płaskie oraz nieznacznie wynurzone powyżej powierzchnię wody, zatem są zagrożone zalaniem. Tworzą egzotyczny zaułek świata oblewany niezwykle czystą oraz turkusowa wodą, w której skrywają się pełne wielobarwnych ryb cudownie kolorowe rafy koralowe, będące rajem dla miłośników nurkowania. Z pewnością urzekną każdego turystę.

Malediwy porośnięte są bujną tropikalną roślinnością, pośród której przeważają palmy i drzewa chlebowe. Do najczęściej wybieranych celów wakacji należą atole: Ari z dziewiczą przyrodą i uroczymi plażami, Lhaviyani, Rasdu z ogromnymi możliwościami oraz ułatwieniami gwoli nurków oraz Północny Atol Male. Miejskim ośrodkiem Malediw jest ich stolica- Male, będąca symultanicznie najmniejszą stolicą świata. Niewątpliwą atrakcją są tu niesłychanie liczne meczety oraz kręte uliczki. Innym popularnym kierunkiem wypoczynku na Malediwy jest Seenu.

Ponadto podróżnicy za finał swoich wyjazdu wybierają notorycznie plus małe wyspy Fuamulaku- położone na wskroś na równiku i Kudahuvadhoo, na której jest dozwolone podziwiać ruiny buddyjskich świątyń.

Nie bez powodu Malediwy nazywane są przy użyciu przybywających po tej stronie na podróż turystów rajem na ziemi. Lagunowe plaże pokryte śnieżno- białym, gorącym piaskiem, ocieniane palmami kokosowymi oraz oblewane czystymi, ciepłymi wodami oceanu dostarczają doskonałych warunków do odpoczynku. Egzotyczna przyroda, urocze plaże i będący na rękę ciepły klimat decydują o atrakcyjności Malediw i masowo przyciągają na wakacje miłośników niezapomnianych widoków.

Oryginalne hotele, raz za razem położone na niezamieszkałych wyspach, gwarantują piękne widoki i autentyczny postępowanie wypoczynku. Doskonałym pomysłem na wiedza dwóch odmiennych egzotycznych stron świata należy integracja wakacji na Malediwach z wakacjami na Sri Lance.

Chcesz przeczytać więcej kliknij tutaj: zobacz