Odkryj ciepły kraj

Home page TOP

Santorini to jedna z piękniejszych wysp greckich. Liczne wioski położone są na wielu wzgórzach i robią niebywałe wrażenie, które trzeba obejrzeć własnymi oczami.

W chwili obecnej na tej niesamowitej wyspie mieszka ponad 13 tysięcy mieszkańców. Wyspa jest znana wśród licznej rzeszy turystów .Z powodu coraz większej komercjalizacji wyspa trwale się zmieniła w ostatnich latach.
Santorini zachęca do pobytu w tej jakże hojnej krainie, między innymi turystów plażujących, ale też i tych aktywnie wykorzystujących czas na poszukiwaniu pięknych klifów. Niemal każde biuro podróży oferuje różnego rodzaju wypoczynek lecz w głównej mierze wybierane są tanie wakacje lotnicze. Pozostali wolą dostać się z Krety, co także daje możliwość poznania kraju z innej perspektywy.
Ostatnio popularne stały się wczasy poślubne celem zawarcia związku małżeńskiego. To nie cudowne Malediwy, czy fantastyczny Mauritius, jednakże to miejsce cieszy się szerokim powodzeniem pośród licznych grup par z całego świata.
Szczególnie znane i cenione przez turystów miasta Santorini to oczywiście stolica turystyki Ia oraz Kamari, Pirgos oraz Periss Akrotiri. Jedne z najpiękniejszych plaż które odnajdziemy, położone są na wschodnim brzegu. Szczycą się płynnym zejściem, oraz wszędzie obłożone są wulkanicznym i czarnym piachem.
Wyspa jest wulkaniczna tak, więc trudno tam wyszukać biały piasek. Szczególnie atrakcyjna jest mieścina Kamari bardzo skomercjalizowana, ale wokół wyspy rozesłanych jest wiele innych pięknych wysp. Wszystkie zaistniały z powodu wulkanu śpiącego na dnie oceanu. Wielu wycieczkowiczów wybiera najczęściej wysepki Thirassia czy Anafi, gdzie jest możliwość dopłynąć.
W woj. śląskim działa wielu pośredników i biur agencyjnych. Tylko nieliczne biura podróży mają w swojej palecie wycieczki ok 110 biur podróży. Prawie każde biuro z wycieczkami w Bielsku oraz wiele pozostałych biur podróży na terenie śląska posiada wakacje w popularnych miejscach turystycznych. Należy sprawdzić pośrednika, czy ma w ofercie sprawdzonych pośredników turystycznych.