Odpoczynek na goracej Dominikanie

Home page TOP

Najbardziej popularne destynacje na wymarzoną egzotyczną podróż dla turystów z Polski, to z pewnością Dominikana i Jamajka, lecz wskazane jest również poznać inne, równie atrakcyjne miejsca jak Barbuda, Dominikana i Gwadelupa, czy Saint Kitts.
Na Karaiby najszybciej, jednak nie zawsze najwygodniej, mamy możliwość dostać się samolotem.

Jednak po trudach podróży czekają nas niesamowite przeżycia. Dominikana (pełna nazwa Republika Dominikany) leży na jednej spośród wysp archipelagu Wielkich Antyli zwanej Hispaniola lub Haiti. Środek wyspy jest górski oraz porośnięty tropikalnymi lasami, zaś wybrzeże stanowią piaszczyste plaże. Odkrywcą wyspy jest Krzysztof Kolumb. Mieszkańcy wyspy to hiszpańskojęzyczni Kreole (potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami ciemnoskórych niewolników). Dominikana otoczona jest od północy wodami Atlantyku, zaś od południa Morzem Karaibskim. Wyspę współdzieli z Haiti, zajmując 2/3 wyspy.

Okres największych upałów przypada na maj oraz październik, podczas gdy temperatury przekraczają 30-35 stopni C, acz wiejący znad morza wiatr łagodzi ciepły i ulewny klimat wybrzeża. Zimą panuje tu zima sucha, gdy temperatura w ciągu dnia wynosi 24-28 stopni.
Wycieczka do tego egzotycznego raju bywa ogromnym przeżyciem, a także wyzwaniem. Przelot samolotem trwa przeważnie 10 godzin oraz częstokroć odbywa się z międzylądowaniem. Warto niemniej jednak podjąć taki wysiłek, zwłaszcza w czasie zimowym, kiedy znajdziemy się w letniej scenerii, przy gorącym oraz błękitnym oceanie.
Po więcej informacji możesz kliknąć: link

5 replies on “Odpoczynek na goracej Dominikanie”