Wypoczynek na goracej Dominikanie

Home page TOP

Najpopularniejsze kierunki na egzotyczną wycieczkę dla podróżników z Polski, to niewątpliwie Dominikana oraz Jamajka, pomimo tego należałoby także poznać inne, równie atrakcyjne miejsca jak Barbuda, Trynidad oraz Gwadelupa, czy Saint Kitts.
Na Karaiby najszybciej, chociaż nie zawsze najwygodniej, mamy możliwość dostać się samolotem.

Jednak po trudach podróży czekają nas niesamowite przeżycia. Dominikana (pełna nazwa Republika Dominikany) leży na jednej spośród wysp archipelagu Wielkich Antyli zwanej Hispaniola bądź Haiti. Środek wyspy jest górzysty i porośnięty tropikalnymi lasami, zaś brzeg morza stanowią piaszczyste plaże. Odkrywcą wyspy jest Krzysztof Kolumb. Mieszkańcy wyspy to hiszpańskojęzyczni Kreole (potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami ciemnoskórych niewolników). Dominikana otoczona jest od północy wodami Atlantyku, i od południa Morzem Karaibskim. Wyspę współdzieli z Haiti, zajmując 2/3 wyspy.

Okres największych upałów przypada na maj oraz październik, kiedy temperatury przekraczają 30-35 stopni C, tymczasem wiejący znad morza wiatr łagodzi gorący i mokry klimat wybrzeża. Zimą panuje tu zima sucha, gdy temperatura w ciągu dnia wynosi 24-28 stopni.
Wycieczka do tego egzotycznego raju jest dużym przeżyciem, a także wyzwaniem. Lot samolotem trwa przeważnie 10 godzin i częstokroć odbywa się z międzylądowaniem. Warto jednakże podjąć taki wysiłek, wyjątkowo w czasie zimowym, kiedy znajdziemy się w letniej scenerii, przy gorącym i błękitnym oceanie.
Chcesz przeczytać więcej idź : kliknij